Skup nieruchomości za gotówkę – kiedy warto się z nim skontaktować?

Zadłużenie, konieczność generalnego remontu, lokatorzy – to tylko niektóre sytuacje, gdy warto zwrócić się do skupu nieruchomości. Czym zajmują się takie firmy?

Jakie usługi prowadzą skupy nieruchomości?

Skup nieruchomości to firma, która zajmuje się kupowaniem nieruchomości od właścicieli, zwykle w celu ich późniejszej renowacji oraz sprzedaży.

Skupy nieruchomości bardzo często skupują problematyczne nieruchomości, które wymagają remontu, są starsze, zadłużone lub trudne do sprzedaży.

W firmie jak skup nieruchomości Kielce za gotówkę można sprzedać mieszkanie, dom czy działkę od ręki. Jednak trzeba pamiętać o tym, że cena, jaką skup nieruchomości zaoferuje, będzie niższa niż cena rynkowa. Wynika to z faktu, że skupy kupują nieruchomości w celu uzyskania zysku z ich późniejszej sprzedaży. Gdy jednak zależy nam na szybkości transakcji, jest to bardzo korzystna propozycja.

Kiedy warto wybrać skup nieruchomości za gotówkę?

Wybór skupu nieruchomości będzie dobrym rozwiązaniem, gdy właściciel nieruchomości jest w trudnej sytuacji finansowej lub chce pozbyć się jej bardzo szybko. Skup nieruchomości za gotówę polecany jest wtedy, gdy:

  • Nieruchomość jest trudna do sprzedaży – przykładowo jest zadłużona, wymaga remontu lub modernizacji, ma lokatorów.
  • Właściciel nieruchomości potrzebuje szybkiej gotówki – skupy oferują gotówkę za nieruchomość, a transakcja może być zakończona w ciągu kilku dni.
  • Właściciel nie chce się martwić formalnościami związanymi ze sprzedażą nieruchomości – skupy przejmują na siebie formalności związane z transakcją, takie jak przygotowanie dokumentów i załatwienie formalności związanych z przeniesieniem własności w kancelarii notarialnej.

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *