Jakimi mieszkaniami zainteresowane są skupy nieruchomości?

Skupy nieruchomości to firmy, które specjalizują się w kupowaniu mieszkań i domów od właścicieli, którzy chcą szybko i sprawnie sprzedać swoje nieruchomości. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług skupu mieszkań, ponieważ oferują one szybką i prostą transakcję bez konieczności wynajmowania pośredników czy przechodzenia przez skomplikowany proces sprzedaży nieruchomości. W artykule przyjrzymy się bliżej, jakimi mieszkaniami są zainteresowane skupy nieruchomości oraz jakie są ich główne kryteria wyboru.

Skup mieszkań: jaki musi być stan techniczny lokalu?

Skupy nieruchomości mogą kupić praktycznie każde mieszkanie, niezależnie od tego, w jakiej jest ono kondycji.

Zatem w ten sposób sprzedaż mieszkania krok po kroku będzie możliwa między innymi przy lokalach starszych, do generalnego remontu, wymagających dokładnego wysprzątania, zalanych, po pożarach, gdzie zmarła osoba.

Czy stan prawny nieruchomości ma znaczenie dla skupu mieszkań?

Również istnieje możliwość zawarcia transakcji w przypadku wad prawnych nieruchomości.

Należy wskazać tutaj głównie na sytuacje, gdy nieruchomość jest zadłużona, ma kredyt hipoteczny, właściciel narażony jest na egzekucję komorniczą mieszkania.

Skupy mogą też odkupić mieszkania z lokatorami, którzy nie chcą się wyprowadzić, a także udziały w nieruchomości w przypadku współwłasności. Niektóre z nich będą też zainteresowane transakcjami mieszkań, które są przedmiotem umowy dożywocia.

Czy skup odkupi każdy lokal mieszkalny?

Musimy pamiętać o tym, że nie zawsze skup mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku jest możliwy. Kiedy można spotkać się z odmową?

Zwykle dotyczy to transakcji nieruchomości w określonej lokalizacji czy też z konkretnym stanem prawnym, które powodują, że nie są one atrakcyjną ofertą dla takich firm.

Przykładowo trudne może być sprzedanie mieszkania w małej miejscowości czy niewielkich udziałów. Nie można też sprzedać w imieniu dziecka mieszkania, gdy jest ono jego właścicielem.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *