Ekspres kawowy do dużego biura – najlepszy rodzaj i ważne funkcje

Decyzja o zakupie odpowiedniego ekspresu kawowego przeznaczonego do biura nie zawsze jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Jaki ekspres będzie najlepszy do większego biura? Doradzamy! Artykuł został napisany przez firmę CoffeeON specjalizującą się w wdrożeniach profesjonalnych ekspresów do biznesu.

Typ ekspresu do dużego biura: przelewowy, kapsułkowy czy ciśnieniowy?

Dostępnych jest kilka rodzajów ekspresów do kawy, w tym ekspresy przelewowe, ekspresy kapsułkowe oraz ciśnieniowe, do których zaliczane są modele automatyczne i kolbowe.

Gdy wybiera się ekspres do kawy do biura, w którym pracuje wiele osób, duże znaczenie ma dobranie jego typu, aby przyrządzanie kawy było szybkie i wydajne. Właśnie dlatego najlepszy ekspres do firmy to wtedy ekspres ciśnieniowy automatyczny.

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe, na przykład ekspresy Franke, są urządzeniami, które parzą kawę z wykorzystaniem dużego ciśnienia. Mielą ją wcześniej w młynku, a następnie mogą dodać do niej spienione mleko według wybranego programu. Przygotowanie kawy odbywa się automatycznie, więc użytkownik ekspresu nie musi mieć żadnych umiejętności w tym zakresie.

Jak wybrać ekspres do firmy? Najważniejsze parametry i funkcje

Wybierając ekspres do firmy zatrudniającej więcej pracowników, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

Wydajność ekspresu
Do biura konieczny będzie ekspres charakteryzujący się większą wydajnością, na przykład gastronomiczny ekspres kawowy. Te maszyny mają wysoką wydajność i są w stanie podać dużą liczbę filiżanek kawy dziennie.

Menu kawowe
Ważnym parametrem jest też dostępne menu kaw oraz możliwość dostosowania ich do własnych potrzeb. Wiele nowoczesnych ekspresów, na przykład ekspresy Franke, pozwalają na określenie poziomu intensywności naparu czy ilości spienionego mleka.

Pojemność ekspresu
Gdy ekspres do firmy ma być używany przez wiele osób, duże znaczenie ma pojemność urządzenia. Większe pojemniki na wodę oraz na kawę oznaczają, że trzeba będzie uzupełniać je rzadziej, nawet wtedy, gdy napary przyrządzane są często. Wybrane ekspresy do kawy mogą być też podłączone do instalacji wodnej, dlatego pobierają wodę bezpośrednio z niej.

Konserwacja ekspresu
Obecnie ekspresy automatyczne nie są trudne w utrzymaniu w czystości, ponieważ mają programy czyszczące. Dzięki nim można łatwo i wygodnie oczyścić wnętrze urządzenia i jego system mleczny, aby parzone kawy miały zawsze wyśmienity smak i aromat.

Marka ekspresu
Warto wziąć pod uwagę różne marki i modele, a także sprawdzić recenzje użytkowników, aby poznać niezawodność maszyny. Ekspres powinien mieć też długi okres gwarancyjny, a jego sprzedawca powinien zapewnić obsługę serwisową.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *